22
Sat, Sep
114 New Articles

Care au fost cei mai buni copii la Alter Ego 2018

Eveniment
Typography

Agora Media vă prezintă şi premiile pentru interpretare, pentru cele două secţiuni din cadrul Festivalului Naţional de Teatru pentru elevi “Alter Ego”, ediţia nr. 16 (2018), eveniment organizat în municipiul Turda, sâmbătă, 26 mai a.c..

Nivel primar:

  • Interpretare fete:
    • Premiul 1 – Raluca Ani-Bordea – trupa de teatru „Scara” Finişel
    • Premiul 2 – Mara Banzea – trupa de teatru „Piticii şi Voinicii” Schitu-Goleşti, Argeş
    • Premiul 3 – Patricia Bercea – trupa de teatru „Scara” Finişel
    • Premiul Special (al juriului) – Alexandra Muntean – trupa de teatru „Scara” Finişel
    • Premiul Special (al juriului) – Catinca Giurgiu – trupa de teatru „Artazi” Cluj Napoca
    • Premiul Special (al juriului) – Tea Totelecan – trupa de teatru „Artazi” Cluj Napoca
    • Menţiune – Mira Palimariu – trupa de teatru „Artazi” Cluj Napoca
    • Menţiune – Delia Bica – trupa de teatru „Piticii şi Voinicii” Schitu-Goleşti, Argeş
    • Menţiune – Andreea Mocan – trupa de teatru „Mini Bong” Turda
  • Interpretare băieţi:
    • Premiul 1 – Adrian Ciocan-Dumitrache – trupa de teatru „Artazi” Cluj Napoca
    • Premiul 2 – Daniel Andreiescu – trupa de teatru „Piticii şi Voinicii” Schitu-Goleşti, Argeş
    • Premiul 3 – Rareş Andriuc – trupa de teatru „Piticii şi Voinicii” Schitu-Goleşti, Argeş
    • Menţiune – Şerban Dicu – trupa de teatru „Piticii şi Voinicii” Schitu-Goleşti, Argeş
    • Menţiune – Rareş Inocan – trupa de teatru „Vector in fabula Junior” Turda
    • Menţiune – Denis Nicuşan – trupa de teatru „Mini Bong” Turda
    • Menţiune – Bogdan Popescu – trupa de teatru „Vector in fabula Junior” Turda

Nivel gimnazial:

  • Interpretare fete:
    • Premiul 1 – Mira Dobrotă – trupa de teatru „Stop-Cadru” Cluj Napoca
    • Premiul 2 – Maria Runcan – trupa de teatru „Scara” Finişel
    • Premiul 2 – Teodora Petraş – trupa de teatru „Stop-Cadru” Cluj Napoca
    • Premiul 3 – Melania Bodea – trupa de teatru „Scara” Finişel
    • Premiul 3 – Diana Banciu – trupa de teatru „Aletheia” Bucureşti
    • Menţiune – Olga Cojan – trupa de teatru „Vector in Fabula” Turda
    • Menţiune – Roxana Ienciv – trupa de teatru „Non formal” Cehul-Silvaniei
    • Menţiune – Chatrin Chabrouni – trupa de teatru „Aletheia” Bucureşti
    • Menţiune – Teodora Hărşan – trupa de teatru „Mise en scene” Turda
  • Interpretare băieţi:
    • Premiul 1 – Andrei Teodor Stârcea – trupa de teatru „Aletheia” Bucureşti
    • Premiul 2 – Andrei Petric – trupa de teatru „Stop-Cadru” Cluj Napoca
    • Premiul 3 – Paul Mateiu – trupa de teatru „Scara” Finişel
    • Menţiune – Mario Cristian Pristavu – trupa de teatru „Aletheia” Bucureşti
    • Menţiune – Tiberiu Iacab – trupa de teatru „Mise en scene”  Turda
    • Menţiune – Filip-Andreeas Barth – trupa de teatru „Mise en scene” Turda
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS