16
Sun, Dec
98 New Articles

Cupa Potaissa s-a terminat. Vezi rezultatele dansatorilor turdeni la finalul celei de-a XXIII-a ediţii!

Eveniment
Typography

Sambata, 1 decembrie  s-a desfasurat la Turda Cupa Potaissa - Ed. a XXIII- a la dans sportiv.  La competitie au participat  350 de sportivi de la 34 de cluburi si o brigada formata din 30 de oficiali FRDS.

Cele 34 de cluburi participante sunt din orasele : Reghin, Tg. Mures, Bistrita, Sebes , Alba Iulia, Salonta , Oradea, Arad, Timisoara, Lugoj, Baia Sprie, Baia Mare, Sighetu Marmatiei, Somcuta Mare, Teius, Dej, Cluj Napoca, Medias, Deva, Piatra Neamt, Fagaras, Braila si Turda.

Deschiderea oficiala a fost facuta de membrii Clubului De Dans Sportiv Potaissa Turda care au interpretat cantecul "Treceti batalioane romane Carpatii"  acompaniati de Corul Sc. I. Opris - prof. Geamana Ana si cu un dans de linie.

Tot in deschiderea oficiala SEBASTIAN ZICOANE si ANCA COPOS - Sport Tim Timisoara,  Campioni Europeni si Mondiali 2018 - Tineret, sectiunea standard  au sustinut un show de exceptie fiind premiati din partea clubului cu produse Faberlic.

Cuvantul de deschidere din partea organizatorilor l-a avut D-l Primar CRISTIAN MATEI , iar din partea FRDS- D-l VASILE GLIGA - Presedintele Federatie Romane de Dans Sportiv, Vice Presedinte WDSF PRESIDIUM.

Rezultate Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda:

  • SAROSI RARES - CRISAN MARIA
    • Open Standard 12-15 ani, Locul 1
    • Open Latino 12-15 ani, Locul 2
  • MISARAS DANUT - PUCA DARIA
    • H 14-15 ani, Locul 2
  • SOPORAN HADAREAN DARIUS - COLCER ARIANA
    • Deb. 12-15 ani, Vl,  Locul 2
  • ANDRUS MATEI - TRAMBITAS DIANA
    • Deb. 10-11 ani,VL,  Locul 2
    • Deb. 10-11 ani, Cha, Locul 3
  • SIMONCA FLORIAN - MOSTECKY SORANA
    • Pre. 4-9 ani, 2 D, Locul 2
    • Pre 4-9 ani, 3 D, Locul 4
  • SEBENI DALIA
    • SF. 12-15 ani, 1D, Locul 2
  • POP LORENA
    • SF 12-15 ani, 1D, Locul 3
  • JOLDES ANDREI - OLARI ANA MARIA
    • E 14-15 ani, Locul 3
  • MUNTEAN ANDREI - SEBENI NATALIA
    • Deb. 4-9 ani, Locul 3
  • COCAN SERGIU - SOPORAN DARIA
    • Pre. 10-11 ani, 3D, Locul 4     
  • DABIJA DANIEL - BEREKMERI IRIS
    • E 12-13 ani, Locul 4
  • GHERMAN CATALIN - ONET OANA
    • H 6-9 ani, Locul 4
    • Open Basic 6-11 ani,Lat, Locul 6   
    • Open Basic 6-11 ani, St, Locul 7
  • VASLABAN NECTARIE - MARTIN SELENA
    • Deb. 10-11 ani, Cha, Locul 4
  • IOO ANDREI - ILYES MADALINA
    • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 4
    • Deb. 4-9 ani, Cha, Locul 7
  • VASVARI DRAGOS - OLTEAN LORENA
    • E 16-35 ani, St, Locul 5
    • E 16-35 ani, Lat, Locul 5
  • DASCAL IONUT - MONA MARIA
    • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 5
  • TAKACS PATRIK - RUS ADELINA
    • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 6
    • Deb. 4-9 ani, Cha, Locul 7
  • RUS ANTONIO - POP ALEXIA
    • E 12-13 ani, Locul 7
  • ILYES ANDREI - PASCA IRINA
    • Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 7
  • NICOLA RAZVAN - CRISAN ELEONORA
    • H 12-13 ani, Locul 7
  • IONESCU ANDREI - SUTEU SANDRA
    • H 6-9 ani, Locul 7
  • MATEI ADELINA
    • SF 4-9 ani, Locul 7

Concursul a fost organizat sub egida FRDS in colaborare cu Consiliul Local Turda si a avut sprijinul urmatorilor sponsori:

  • Holcim S.A.
  • Compania de Apă Arieș Turda
  • Salina S.A. Turda
  • Rotary Turda
  • Sun Garden Salin
  • Patiseria Dana
  • A@A   
  • Industrial Trading
  • Faberlic
  • Fam. Cantor
  • si parintii sportivilor Clubului de Dans Sportiv Potaissa Turda.

Multumim tuturor pentru ajutor!

Felicitari tuturor pentru rezultatele obtinute !

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS