Lotul de matematică al judeţului Cluj a participat în perioada 3-7 aprilie 2018, la Olimpiada Naţională de Matematică, desfăşurată la Negrești Oaș (clasele V-VI) și Satu Mare (clasele VII-XII).
Lotul clujean a obţinut premiul III la clasa a XI-a, 4 menţiuni, 1 medalie de Aur, 4 medalii de Argint şi 5 medalii de Bronz.
Nr. crt. |
Nume si prenumele elevului |
Premii si medalii |
Clasa |
Unitatea de învățământ |
1. |
ALB IANNIS |
Medalie de Bronz |
VI |
LICEUL DE INFORMATICA ,,TIBERIU POPOVICIU” CLUJ -NAPOCA |
2. |
LAZĂR ALEXANDRU-FLORIN |
Mențiune și Medalie de Aur |
VI |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ” CLUJ -NAPOCA |
3. |
CAVAŞI EDUARD PAUL |
Mențiune și Medalie de Argint+Baraj |
VII |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ” CLUJ -NAPOCA |
4.. |
VERZEA ŞTEFAN |
Medalie Bronz |
VII |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ CLUJ -NAPOCA |
5. |
HARAMBAS DIANA |
Mențiune și Medalie de Argint+Baraj |
VIII |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ” CLUJ -NAPOCA |
6. |
ION DRAGOŞ |
Medalie de Bronz |
VIII |
COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC ,,GHEORGHE LAZĂR” CLUJ-NAPOCA |
7. |
ILIEŞ RADU-ALEXANDRU |
Medalie Bronz |
IX |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ” CLUJ-NAPOCA |
8. |
LEONTE MIHNEA |
Medalie de Argint |
IX |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA |
9. |
COROIAN VLAD-BOGDAN |
Medalie de Bronz |
X |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ” CLUJ -NAPOCA |
10. |
ILE GEORGE-DANIEL |
Premiul III și Medalie de Argint+Baraj |
X |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ” CLUJ -NAPOCA |
11. |
CRIŞAN DRAGOŞ |
Mențiun și Medalie de Aur+Baraj Calificare Lot |
XI |
COLEGIUL NAŢIONAL ,,EMIL RACOVIŢĂ” CLUJ -NAPOCA |
Elevii au beneficiat de sprijinul Inspectoratului Şcolar Județean Cluj, prin Centrul de Excelenţă Cluj, precum și de pregătirea prin intermediul programului Hai la Olimpiadă, susținut de către e-Mag , BCR și UBB Cluj.
Felicitări elevilor și profesorilor care i-au pregătit!
Inspectori școlari: prof. Cristian Petru Pop, prof. Anca Cristina Hodorogea
BIROUL DE PRESĂ AL I.Ș.J. CLUJ
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS