23
Wed, May
156 New Articles
×

Message

Debug output of Perfect Link with Article Images on Facebook

Check this page in Facebook Object Debugger to reload cache

og:title - Matematica clujeană rurală la înălțime. Cristina Arion de la Mihai Viteazu a obţinut o menţiune
og:type - article
og:url - http://agoramedia.ro/index.php/educatie/58-diverse-educatie/7568-matematica-clujeana-rurala-la-inaltime-cristina-arion-de-la-mihai-viteazu-a-obtinut-o-mentiune
og:site_name - AGORA MEDIA

Matematica clujeană rurală la înălțime. Cristina Arion de la Mihai Viteazu a obţinut o menţiune

Diverse
Typography

Lotul de matematică al judeţului Cluj, format din elevi ai claselor IV-VIII care învaţă în unitățile de învățământ preuniversitar din mediul rural, a participat în perioada 4 - 6 mai 2018, la etapa regională a Olimpiadei Satelor din Transilvania, ediţia a VIII-a,  desfăşurată  în localitatea Sînmărtin, județul Bihor.

Lotul clujean a  fost format din 15 elevi, calificaţi în urma etapei judeţene a Olimpiadei Satelor din România, câte 3 elevi din fiecare clasă şi au obţinut 3 premii I, 1 premiu III şi 9 menţiuni.

Elevul Gligan Flaviu Raul, din clasa a IV-a de la Școala Primară Râșca-Pleș, pregătit de către domnul profesor Badiu Ioan, a câştigat Marele Trofeu, având cel mai mare punctaj din concurs.

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Școala de proveniență/ localitatea

Clasa

Premiul obținut

Profesor îndrumător

1

GLIGAN FLAVIU RAUL

ȘCOALA PRIMARĂ RÂȘCA-PLEȘ

IV

PREMIUL I și  MARELE TROFEU

BADIU IOAN

2

ARION CRISTINA-MARIA

ȘCOALA GIMNAZIALA ,,MIHAI VODĂ" MIHAI VITEAZU

IV

MENŢIUNE

POP ANCA-IOANA

3

TODEA CRISTIAN MIHAI

ȘCOALA GIMNAZIALA CĂȘEIU

IV

MENŢIUNE

ROBA FELICIA

4

DRÂNDA IOANA

LICEUL TEORETIC ,,GELU VOIEVOD" GILĂU

V

PREMIUL I

MOVILEANU MIRCEA

5

BALCĂU ARIANA CARMEN

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CEANU MARE

V

MENŢIUNE

GĂINĂ IOAN

6

DIPŞAN FLORIN

LICEUL TEHNOLOGIC ,,ŞTEFAN PASCU" APAHIDA

VI

MENŢIUNE

STANCIU MARIA

7

GOLBAN DAVID

ȘCOALA GIMNAZIALA ,,O. GOGA", CIUCEA

VI

MENŢIUNE

GOLBAN VIOREL

8

MĂLUȚAN GABRIEL EMERIC

ȘCOALA GIMNAZIALă NIRES

VII

MENŢIUNE

GÎNGĂ MARIA

9

ȘCHIOP PAUL

LICEUL TEHNOLOGIC ,,ŞTEFAN PASCU" APAHIDA

VII

PREMIUL III

FLORIAN  AURORA

10

FERENCZ PÉTER

ȘCOALA GIMNAZIALă UNGURAȘ

VII

MENŢIUNE

FERENCZ ILONA

11

ILIŞAN IACOB CRISTIAN

ŞCOALA GIMNAZIALĂ FRATA

VIII

PREMIUL I

POP ADRIANA

12

MARINCA GABRIEL

LICEUL TEORETIC ,,GELU VOIEVOD" GILĂU

VIII

MENŢIUNE

BODEA DANIELA

13

FARCAS DIANA MARIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHIUIEȘTI

VIII

MENŢIUNE

PETRUȚ GAVRIL

 Biroul de presă al I.Ș.J. Cluj

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS