Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

26
Fri, Apr
145 New Articles

Dansatorii turdeni, prezenţi la competiţiile de la Cluj-Napoca

Sport
Typography

In 28-29 septembrie la Cluj Napoca, s-a desfasurat Campionatul National de Clase si Cupa Crystal Top la dans sportiv, competitie la care au participat 112 cluburi din Romania, peste 1000 de dansatori si o brigada de 70 de arbitri din Romania si un reprezentant al Ungariei.

Perechea SAROSI RARES - CRISAN MARIA s-a calificat in semifinala competitiei de standard clasa C 12-13 ani, unde a obtinut locul 12 din 26 de perechi, astfel promovand in clasa B.

In semifinalele competitiei au mai dansat si MISARAS DANUT - PUCA DARIA, obtinand locul 9 la clasa H  14-15 ani.

Cupa Crystal Top Dance a adus rezultate mai bune sportivilor in finalele competitiilor la care au participat , dupa cum urmeaza:

  • ANDRUS MATEI - TRAMBITAS DIANA
    • Deb. 10-11 ani, Vals lent , Locul 1
    • Deb. 10-11 ani, Cha Cha, Locul 5
  • MURESAN ALEX - MATEI ADELINA
    • Deb. 10-11 ani, Vals lent, Locul 2
    • Deb. 10-11 ani, Cha Cha , Locul 3
  • VASLABAN NECTARIE - MARTIN SELENA
    • Deb. 10-11 ani, Vals lent, Locul 3
    • Deb. 10-11 ani, Cha caha, Locul 4
  • MUNTEAN ANDREI - SEBENI NATALIA
    • Deb. 8-9 ani, Vals lent , Locul 4
    • Deb. 8-9 ani, Cha cha , Locul 4
  • IOO ANDREI - ILYES MADALINA
    • Deb. 8-9 ani, Vals lent , Locul 5
    • Deb. 8-9 ani, Cha Cha , Locul 5
  • ILYES ANDREI - PASCA IRINA
    • Deb. 8-9 ani, Vals lent , Locul 6

In concursul neoficial au participat perechi de copii incepatori care au obtinut urmatoarele rezultate:

Categoria 8-9 ani :

  • STEFAN DENIS - MULEA ANDREEA - Locul 1
  • MUNTEAN VLAD - VIDRASCU MARA - Locul 2
  • GHERMAN ALEX - MAGDA ANYA - Locul 3

Categoria 4-7 ani :

  • CUC STEFAN - MOLDOVAN STEFANIA - Locul 1
  • BRUMAR BOGDAN - FENESAN AYANA - Locul 2
  • GRIMM KEVIN- POPA ILINA - Locul 3
  • IURIAN SERBAN - NEALCOS DARIA - Locul 3

Felicitari tuturor celor care au participat la competitie, chiar daca unele rezultate nu au fost foarte bune si succes in continuare!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS