Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

02
Sat, Jul
101 New Articles

Cine sunt castigatorii sectiunii "Micul Muzician"

Diverse
Tools
Typography

Azi, 30 mai, de la orele 15.00, două săli ale Şcolii Gimnaziale "Andrei Şaguna" din Turda au găzduit o nouă secţiune din cadrul celei de-a cincia ediţii a concursului regional interdisciplinar dedicat lui Wolfgang Amadeus Mozart.

Intitulată "Micul Muzician", secţiunea desfăşurată astăzi a fost dedicată elevilor de gimnaziu şi a reunit un număr de 53 de elevi de la şcoli gimnaziale precum "Teodor Murăşanu", "Andrei Şaguna", "Avram Iancu", "Horea, Cloşca şi Crişan", "Ioan Opriş" sau "Mihai Viteazul".
Fiind o secţiune monodisciplinară, secţiunea a fost coordonată de profesor Gabriela Crişan, în cadrul secţiunii elevii audiind diverse fragmente muzicale şi având sarcina de a recunoaşte timbruri muzicale instrumentale (adică instrumentul muzical predominant) din respectivele fragmente.
Răspunsurile elevilor au fost analizate de către un juriu format din profesor Ana Geamănă şi Maria Drăguşin, rezultatele secţiunii desfăşurate astăzi la Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna" din Turda fiind:

CLASA a V-a
Premiul I:
Cristian Dumitrescu – Şcoala Gimnazială "Horea, Cloşca şi Crişan" (95 puncte)
Premiul II:
Diana Crişan – Şcoala Gimnazială "Avram Iancu" (91 puncte)
Premiul III:
Eliza Georgescu – Şcoala Gimnazială "Avram Iancu" (86 puncte)
Menţiune:
Ariana Costişor – Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu" (84 puncte)
Andrei Oaidă – Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu" (84 puncte)

CLASA a VI-a
Premiul I:
Antonio Bogdan Tomuş – Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna" (94 puncte)
Premiul II:
Rafael Grigoriu – Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu" (90 puncte)
Premiul III:
Ştefan Rus – Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna" (85 puncte)
Paul Trofin – Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu" (85 puncte)
Andreea Goia – Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna" (85 puncte)
Menţiune:
Elisei Hegheş – Şcoala Gimnazială "Mihai Viteazul" (82 puncte)

CLASA a VII-a
Premiul I:
Lavinia Crişan – Şcoala Gimnazială "Avram Iancu" (95 puncte)
Călin Mărginean – Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna" (95 puncte)
Premiul II:
*nu se acordă
Premiul III:
Bianca Neagu – Şcoala Gimnazială "Avram Iancu" (86 puncte)
Andrei Bratu – Şcoala Gimnazială "Avram Iancu" (86 puncte)
Menţiune:
Doru Nagy – Şcoala Gimnazială "Avram Iancu" (83 puncte)

CLASA a VIII-a:
Premiul I:
Dan Varga – Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna" (96 puncte)
*pe baza punctajelor obţinute, nu se pot acorda alte premii pentru clasa a VIII-a

Mai multe imagini de la concurs, AICI.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS