Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

02
Sat, Jul
101 New Articles

Castigatorii sectiunii „Sunet si culoare” pentru elevii de gimnaziu

Diverse
Tools
Typography

Joi, 6 iunie, de la orele 14.30 a avut loc secţiunea "Sunet şi culoare" dedicată elevilor de gimnaziu, secţiune interdisciplinară (educaţie muzicală / educaţie plastică) la care au participat 94 de elevi.

Secţiunea a fost găzduită la Şcoala Gimnazială "Horea, Cloşca şi Crişan" însă pentru că la secţiune şi-au anunţat participarea şi elevi ai Şcolii Gimnaziale "Emil Gârleanu" (judeţul Constanţa), proba s-a desfăşurat şi la şcoala constănţeană anterior datei desfăşurării de la Turda, lucrările elevilor constănţeni fiind trimise pentru a ajunge în timp la Turda pentru jurizare.
Şcolile de la care au participat cei 94 de elevi sunt: Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu", Şcoala Gimnazială "Avram Iancu", Şcoala Gimnazială "Ioan Opriş", Şcoala Gimnazială "Mihai Viteazul", Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna", Şcoala Gimnazială "Horea, Cloşca şi Crişan", Şcoala Gimnazială "Emil Gârleanu" şi Colegiul Naţional "Mihai Viteazul", secţiunea de la Turda fiind coordonată de proesor Carmen Ţandea şi profesor Rodica Nuţu.
După ce juriul format din profesorii de educaţie plastică Rodica Nuţu, Alin Bîlcu şi Alexandru Picovici, rezultatele au fost următoarele:

CLASA a V-a
Premiul I:
Ştefania Popa - Colegiul Naţional "Mihai Viteazul"
Bogdan Chiorean - Colegiul Naţional "Mihai Viteazul"
Premiul II:
Maria Olivia Pap - Şcoala Gimnazială "Avram Iancu"
Alexandra Samoilă - Colegiul Naţional "Mihai Viteazul"
Premiul III:
Vasilica Marina Popoiu - Şcoala Gimnazială "Emil Gârleanu"
Menţiune:
Andrada Ignat - Şcoala Gimnazială "Avram Iancu"
Mara Cheţan - Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna"
Lorena Hideg - Şcoala Gimnazială "Horea, Cloşca şi Crişan"
Oana Venţel - Şcoala Gimnazială "Avram Iancu"
Loredana Bedelean - Şcoala Gimnazială "Horea, Cloşca şi Crişan"
Andreea Onuţu - Şcoala Gimnazială "Emil Gârleanu"

CLASA a VI-a
Premiul I:
Attila Markusz - Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu"
Premiul II:
Ştefana Maria Grama - Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna"
Denis Derviş - Şcoala Gimnazială "Emil Gârleanu"
Premiul III:
Andreea Goia - Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna"
Menţiune:
Ionuţ Iov - Şcoala Gimnazială "Emil Gârleanu"
Rareş Crişan - Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu"
Sergiu Cristea - Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna"

CLASA a VII-a
Premiul I:
Diana Maria Şinteuan - Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu"
Premiul II:
Theodor Romilă - Şcoala Gimnazială "Ioan Opriş"
Premiul III:
Teodora Sălăgean - Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu"
Menţiune:
Ioana Adina Nistor - Şcoala Gimnazială "Andrei Şaguna"
Alexandru Comşa - Şcoala Gimnazială "Teodor Murăşanu"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS