Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

05
Mon, Dec
135 New Articles

Sfârşit de săptămână plin pentru dansatorii turdeni

Sport
Tools
Typography

Weekendul 19-20 noiembrie a fost unul plin de evenimente pentru o parte din sportivii Clubului de Dans Sportiv Potaissa Turda, unii participând la o competiție națională, iar ceilalți la Gala Excelenței 2022- sport.

18 sportivi au fost premiați de către Primăria Turda,  pentru rezultatele deosebite avute în anul 2021. Sportivii premiați sunt : POP ALEXIA, CRIȘAN MARIA ELLA, PUCA DARIA, APOSTOL BRIANA, TRÂMBIȚAȘ DIANA, ONEȚ OANA, BEREKMERI IRIS, ȘUTEU SANDRA, OLARI ANAMARIA, POP LORENA, SAROȘI RAREȘ, JOLDEȘ ANDREI, SIMONCA FLORIAN, DABIJA DANIEL, RUS ANTONIO, MULEA ROBERTO, NICOLA RĂZVAN, GHERMAN CĂTĂLIN.

Concursul Național - Cupa SHALL WE DANCE - Ed. a III-a a avut loc la Șomcuta Mare între 19 - 20 noiembrie. La competiție au participat peste 500 de sportivi din țară, Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda a participat cu 25 de sportivi, iar la concursul pentru începători cu 13 sportivi.

Rezultate în finala competiției:

  • Locul 1 - SELEGEAN LUCAS - CORDEA ANDREEA - Deb, 12-15 ani, Cha cha
  • Locul 3 - SELEGEAN LUCAS - CORDEA ANDREEA -Deb. 12-15 ani, Vals lent
  • Locul 4 - BRUMAR BOGDAN - DRĂGAN ADELA - Deb. 10-11 ani, Vals lent
  • Locul 5 - SZOCS LASZLO - HODOȘ PETEAN GIULIA - Deb. 8-9 ani, Vals lent
  • Locul 5 - SIMONCA ANDREI - MICLEA ANTONIA - Pre 2D, 8-9 ani
  • Locul 6 - SIMONCA ANDREI - MICLEA ANTONIA - Pre 3D, 8-9 ani
  • Locul 6 - DABIJA DANIEL - BEREKMERI IRIS - E peste 16 ani, standard
  • Locul 6 - DABIJA DANIEL - BEREKMERI IRIS - E peste 16 ani, latino
  • Locul 7 - POP DARIA - SF Deb. 10-11 ani
  • Locul 7 - LUDUȘAN TEODORA - SF Deb. 12-15 ani
  • Locul 8 - SZOCS LASZLO - HODOȘ PETEAN GIULIA - Deb. 8-9 ani, Cha cha

Participare în semifinală și la competiția pentru începători:

  • SIMONCA FLORIAN - ȘUTEU SANDRA
  • TEREACĂ PATRICK - SELEGEAN SILVIA
  • MUREȘAN DARIUS - SIMINA ANDRADA
  • GĂDĂLEAN EDAN - CRIȘAN ALESIA
  • INCZE ROBERT - SAROȘI MAYA
  • GRIM KEVIN - POPA DENISA
  • COPIL DAVID - NICOLESCU DALIA
  • CRISTEA DRAGOȘ - ȘIMON NATALIA
  • MOISĂ CARINA

Felicităr tuturor!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS