Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

01
Fri, Mar
115 New Articles

Luna martie a fost una foarte plină cu evenimente la Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda

Sport
Tools
Typography

Aniversarea de 28 de ani de la înființarea clubului a fost sărbătorită în 17 martie, iar la eveniment au fost prezenți sportivii și părinții lor din generația actuală.

Suntem în proces de schimbare de generație, cei mai vechi sportivi și cu cea mai mare experiență, încep să se retragă din activitate și să meargă fiecare pe drumul lor.

Dintre ei ne bucurăm că unii încă mai concurează și chiar dacă nu întotdeauna câștigă se pregătesc intens și ne reprezintă peste tot cu capul sus.

Astfel, perechea DABIJA DANIEL - PUCA DARIA au câștigat un concurs de talente la Colegiul Tehnic Victor Ungureanu - Câmpia Turzii și au participat la Cupa Dance With Attitude - Cluj unde au obținut în semifinala competiției locul 8, cls. E peste 16 ani, standard.

La început de drum sunt mai mulți sportivi, iar dintre ei:

Cupa Exclusive Oradea , 3 martie

  • SELEGEAN SILVIA - Locul 8, Solo Fete debutante, 8-9 ani

Cupa Dance With Attitude Cluj Napoca, 26 martie

  • MUREȘAN DARIUS - SIMINA ANDRADA - locul 6, Deb. 8-9 ani, Vals lent
  • SELEGEAN LUCAS - CORDEA ANDREEA - locul 7, Pre 12-15 ani, 3 D și locul 8, Pre 12-15 ani, 2D
  • ILYEȘ ANDREI - VORNICU DELIA - locul 7, Deb. 12-15 ani, Cha cha
  • SAS DAVID - BRAD ILINCA - locul 8, Deb. 8-9 ani, Vals lent
  • Ceilalți sportivi au dansat în semifinalele și sferturile de finală ale competițiilor.
  • BRUMAR BOGDAN - DRĂGAN ADELA
  • SIMONCA ANDREI - MICLEA ANTONIA
  • SIMONCA FLORIAN - ȘUTEU SANDRA
  • SZOCS LASZLO - HODOȘ GIULIA
  • BUCUR ANGHEL - ILYEȘ MĂDĂLINA
  • TEREACĂ PATRICK - SELEGEAN SILVIA
  • GRIM KEVIN - POPA DENISA
  • GĂDĂLEAN EDAN - CRIȘAN ALESSIA
  • CRISTEA DRAGOȘ - ȘIMON NATALIA
  • COPIL DAVID - NICOLESCU DALIA.

Le urăm tuturor sportivilor Felicitări și Succes la următoarele competiții care îi așteaptă!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS