Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

16
Sun, Jun
104 New Articles

Biblioteca “Teodor Murăşanu” Turda anunţă rezultatele Concursului județean SCRISOARE PENTRU MAMA, ediția a III-a

Cultură
Tools
Typography

Primăria Municipiului Turda, Biblioteca Municipală ”Teodor Murășanu” Turda şi Asociația „Împreună Pentru Voi” Turda a organizat în perioada 27 Februarie-3 Martie 2023 a treia ediție a concursului județean SCRISORI PENTRU MAMA adresat elevilor din ciclul primar, clasele II-IV și ciclul gimnazial, clasele a V-a din municipiul Turda și împrejurimi (județul Cluj).

Concursul face parte din cadrul Proiectului Educațional Județean ZÂMBET DE COPIL- O LUME DE POVESTE și are ca parteneri Grădinița ”Dr Ioan Rațiu” Turda, ”Gradinița ”Sf. Maria” Turda, Grădinița ”Prichindelul isteț” Turda, Grădinița ”Căsuța Piticilor” Turda, Școala gimnazială ”Ioan Opriș” Turda, Școala gimnazială ”Avram Iancu” Turda, Școala gimnazială ”Horea, Cloșca și Crișan” Turda, Școala gimnazială ”Mihai Viteazul” Câmpia Turzii și Școala gimnazială ”Simion Balint” Copăceni”.

La concursul din acest an au participat 163 de elevi din județul Cluj. Din aceștia, la 79 dintre ei li s-au acordat 19 Premii I, 18 Premii II, 15 Premii III și 27 de Mențiuni, după cum urmează:

Premiul I

  • CHIOREAN ELIZA ANA, cls a V a Transylvania College Cluj Napoca
  • BOGDAN MARIA BEATRICE, cls a IV a, Șc gimnazială HCC Turda
  • POPA DRAGOȘ ANDREI, cls a II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • CĂTINAȘ PATRICIA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • CHIOREAN ANGHEL, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • BĂL NATALIA ELENA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • DAMIAN CARINA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • MICU MARA ADELINA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • NEMEȘ ANA SOPHIA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • ILIESCU ȘERBAN DARIUS, cls a IV a, Șc gimnazială I Opriș Turda
  • SĂLĂJAN CRISTINA, cls a V a, Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
  • GRIGIR MARIA SOFIA, cls a V a, Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
  • NEAG IULIA ELENA, cls a V a, Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
  • LASCĂU SARA MARIA, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • CORMOȘ SARA, cls a IV a, Șc gimnazială S Balint Copăceni
  • MUREȘAN DARIA GEORGIANA, cls a IV a, Șc gimnazială S Balint Copăceni
  • PETRAS ARIANA NICOLETA, cls a V a, Șc gimnazială S Balint Copăceni
  • GAVRIL DAVID ADRIAN, cls a V a, Șc gimnazială S Balint Copăceni
  • COSMA ELENA MARIA, cls a V a, Șc gimnazială S Balint Copăceni

Premiul II

  • CIUREA DAVID, cls a IV a, Șc gimnazială I Opriș Turda
  • FILIP DARIA ELIZA, cls a IV a, Șc gimnazială HCC Turda
  • PAȘCA DIANA CORINA, cls a V a, Șc gimnazială HCC Turda
  • MOLDOVAN TUDOR ALEXANDRU, Șc gimnazială S Balint Copăceni
  • NERA DANA ILIEȘ, cls a V a, Șc gimnazială S Balint Copăceni
  • TOPFELDI KARINA MARIA, cls a V a, Șc gimnazială S Balint Copăceni
  • SABĂU IONELA, Șc. Profesională Specială SAMUS Turda
  • ȘOMLEA ANAMARIA, cls a II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • RAD MARA IOANA, cls a II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • PRAȚA BRIANA ALEXIA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • REVNIC LUCAS, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • MESAROȘIU ALEXIA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • GUȚĂ MAIA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • BIDIAN MARIA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • IANOȘ MAIA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • CIOTLĂUȘ MELISA MARIA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • BOTAȘ RUTH PRISCILA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • BERCHEȘAN MARA ECATERINA, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii

Premiul III

  • ALDEA RALUCA, cls a IV a, Șc gimnazială I Opriș Turda
  • BODOCAN DIANA MARIA, cls a IV a, Șc gimnazială I Opriș Turda
  • CEUȘAN RALUCA MĂDĂLINA, cls a II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • CHIORESCU KARLA VIOLETA, cls a II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • TOEA ILINCA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • JAKAB RUCSANDRA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • DICOI CARINA KRISZTINA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • DUCA ALEXANDRU CĂTĂLIN, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • MĂRIE ARIANNA MELINDA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • CIORTEA IRINA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • GYORKOS LUCA ȘTEFAN, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • KONTI CRISTINA, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • TURĂU GHEORGHE DAVID, cls a IV a, Șc gimnazială HCC Turda
  • TAKACS DAVID, cls a IV a, Șc gimnazială HCC Turda
  • MIHEȘAN ELISABETA, cls a V a HCC, Șc gimnazială HCC Turda

Mențiuni

  • OLTEAN ALESIA, cls a IV a, Șc gimnazială HCC Turda
  • TODORUȚ ANTONIA IOANA, cls a IV a, Șc gimnazială HCC Turda
  • CIREBEA RIANA LUCIA, cls a IV a, Șc gimnazială HCC Turda
  • BOCOȘ FLAVIU OCTAVIAN, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • ONACĂ MIRIAM RAHELA, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • GUȚ SONIA, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • MIHEȘAN ALEXANDRA EMILIA, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • FLEKATS LUCA ANDREI, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • FERDEAN DAIRA, cls a II a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • POP GABRIELA IOANA, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • POP ELENA CRISTIANA, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • NEMET RĂZVAN, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • MOLDOVAN IRINA, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • FURDUI ADRIAN, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • OȚEL ALEXIA DAIANA, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • ZOLDI ALEXANDRA MARIA, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • TOTU ANDREI, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • VAIDA RAREȘ MARIAN, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • VULPE ANA MARIA, cls a III a, Șc gimnazială M Viteazul Câmpia Turzii
  • IONESCU RĂZVAN, cls a V a, Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
  • SZOCS ROBERT, cls a V a, Liceul de Informatică Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
  • MAIER DAVID, cls a II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • BOCȘA ANTONIA MARIA, cls II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • HUDREA ALEX, cls II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • MĂRINCEAN MARIA, cls a II a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • SIMON NATALIA, cls a III a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • CALBOR MARIA DENISA, cls a IV a, Șc gimnazială A Iancu Turda
  • Laureații vor fi răsplătiți cu diplome și premii. Sponsori: Asociația ”Împreună pentru Voi”, Activ pentru tine și Banca pentru Alimente Cluj.
  • Organizatorii felicită laureații și mulțumesc tuturor elevilor și cadrelor didactice implicate!

Daniela Deac
Tel: 0745.64.66.64 E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Biblioteca Municipală “T Murăşanu” Turda

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS