19
Tue, Jun
136 New Articles

“Samuraii” turdeni au venit cu 16 medalii de la Cupa Dragon - Do de la Târgu-Mureş

Sport
Typography

- comunicat-
Ultima competiție înainte de Campionatul European de Karate de anul acesta, a avut loc la Târgu-Mureș în acest weekend si a fost organizată de Federația Română de karate WUKF in colaborare cu Clubul Sportiv Dragon Do.

Clubul Samurai Turda a participat cu un număr de 15 sportivi: Câmpean Rareș,  Luca Denis, Horvath Raul, Lobonț Diana, Oprea Diana, Lazăr Ariana, Cimerdian Dan, Hiriscău Diana, Albert Robert, Cadar Denis, Giorgian Raul, Glod Andrei, Slabu Darius, Laslo Andrei si Podar Emanuel. 

De această dată clubul nostru a reușit să cucerească 16 medalii urcând pe locul 6 în clasamentul general al competiției si obținând 6 medalii de aur, 4 de bronz si 6 de argint.

Locul I 

 • Câmpean Rareș - kata echipe 10 – 12 ani
 • Luca Denis - kata echipe 10– 12 ani
 • Horvath Raul - kata echipe 10 – 12 ani
 • Lobonț Diana - kata 9 ani
 • Câmpean Rareș - kata 11 ani
 • Lobonț Diana - kihon 9 ani

Locul II

 • Oprea Diana - kata 13-14 ani
 • Lazăr Ariana - kata 13-14 ani
 • Luca Denis - kata 11 ani
 • Cimerdian Dan - kata 11 ani 

Locul III

 • Glod Andrei - kata 10 ani
 • Hiriscău Diana - kata 11 ani
 • Albert Robert - kata 9 ani
 • Cadar Darius - kata 7 ani
 • Horvath Raul - kata 11 ani
 • Georgian Raul - kata 11 ani

Vreau să felicit sportivii clubului care demonstrează la fiecare competiție că prin multă muncă se poate face performanță și în acest sport  și, aduc medalii importante in orașul nostru, părinții copiilor care ne întind o mână de ajutor la fiecare eveniment, dar și sponsorilor și oamenilor cu suflet mare care ne sprijină financiar pentru a putea efectua deplasările și pentru a reuși să acoperim costurile de participare la fiecare competiție.

Mulțumim in special domnului Adrian Bucea de la firma Tiger Security, doamnei Simona Baciu de la Salina Turda si domnului Botezan Mircea de la firma Electroinstal A&R.

Paul Cățănaș
Club Sportiv Samurai Turda

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS