23
Mon, Jul
136 New Articles

Medalii de aur, argint şi bronz pentru dansatorii turdeni la Cupa Floris

Sport
Typography

In 28 aprilie la Bistrita s-a desfasurat concursul national de perechi Cupa Floris - Ed. a 42-a si  Concurs National de Formatii - Ed. A VII-a.

Cupa Floris - PERECHI - concurs national unde s-au inscris peste 400 de sportivi din Romania si Bulgaria.

Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda a participat cu 10 perechi unde a obtinut 14 medalii:

  • SAROSI RARES - CRISAN MARIA - Open Basic Standard 12-15 ani, Locul 1
  • MISARAS DANUT - PUCA DARIA - Hobby 14 -15 ani, Locul 2
  • SIMONCA FLORIAN - MOSTECKY SORANA - Deb. 8-9 ani, 1D, Locul 2
  • JOLDES ANDREI - OLARIA ANAMARIA - E 14-15 ani, Locul 4
  • VASVARI DRAGOS - OLTEAN LORENA
    • E peste 16 ani, Standard, Locul 5
    • E peste 16 ani, Latino, Locul 6
  • VASLABAN NECTARIE - TRAMBITAS DIANA - Deb. 10-11 ani, 1D,  Locul 6

Cupa Floris - FORMATII - concurs national unde au participat 21 de formatii, la 9 sectiuni. Turda s-a intors cu 22 medalii de aur, 38 medalii de argint si 18 medalii de bronz.

Rezultate:

  • Locul 1 - "Potaissa 3" cu dansul ARLECHINO, la sectiunea TEMATIC. Formatia este formata din 22 de sportive.
  • Locul 2 - "Potaissa 3" la sectiunea DANS MODERN , cu dansul FASHION DANCE. Echipa are in componenta 23 de sportive.
  • Locul 2 - "Potaissa 1" cu dansul DESPARTIRE, la sectiunea TEMATIC. In componenta echipei sunt 15 sportivi.
  • Locul 3 - "Potaissa 2" la sectiunea TRADITIONAL - CARACTER, cu dansul " OH, SUSANA", cu o echipa formata din 18 sportivi.

Componenta formatiilor:

  • POTAISSA 3 - Bucur Natalia, Bucur Sofia, Bucur Sorana, Bungardeanu Daria, Cantor Denisa, Chira Karina, Cical Mara, Crisan Nadia, Crisan Sara, Irimia Delia, Kiss Jessica, Lung Tea, Marginean Diana, Moisa Carina, Nicula Daria, Niman Laura, Pop Lorena, Pop Soraya, Precup Jesica, Rosean Adriana, Sebeni Dalia, Silaghi Salma si Suciu Maria.
  • POTAISSA 2 - Simonca Florian, Mostecky Sorana, Moldovan Andrei, Vidrascu Mara, Dascal Ionut, Matei Adelina, Vaslaban Nectarie, Trambitas Diana, Ioo Andrei, Ilies Madalina, Muntean Andrei, Sebeni Natalia, Andrus Matei, Pasca Irina, Takacs Patrick, Rus Adelina, Ilies Andrei, Mona Maria.
  • POTAISSA 1 - Sarosi Rares, Crisan Maria, Vasvari Dragos, Oltean Lorena, Joldes Andrei, Olari Anamaria, Nicola Razvan, Crisan Maria Ella, Misaras Danut, Puca Daria, Dabija Daniel, Berekmeri Iris, Kovacs Stefan, Apostol Briana si Pop Alexia.

Competitia a fost una foarte grea datorita caldurii mari din sala de concurs, si datorita numarului mare de participanti a durat de la ora 9 pana la ora 23,45. A fost tranzmisa live pe canalul de youtube al Federatiei Romane de Dans Sportiv, putand fi urmarita si de acasa, de catre cei care nu au reusit sa faca deplasarea la Bistrita.

Felicitari tuturor pentru rezultatele obtinute si pentru efortul depus!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS