Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

15
Mon, Jul
92 New Articles

Rezultate deosebite ale elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” Turda la olimpiadele şi concursurile şcolare

Uncategorised
Typography

În această săptămână, într-un cadru festiv, a avut loc premierea elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” calificaţi la etapele naţionale sau internaţionale ale olimpiadelor şi concursurilor şcolare.

Trebuie să recunoaştem că acest an a fost unul de excepţie, deoarece un număr de şaptesprezece elevi a reuşit performanţa calificării la această etapă, situându-se printre cei mai buni elevi din judeţul Cluj la discipline ca: limba şi literatura română, matematică, istorie, sociologie, biologie, logică, geografie, Știinţele Pământului, limba engleză, ştiinţele vieţii, informatică:

Nr. Crt. Numele şi prenumele Clasa Disciplina Profesor îndrumător
1 BARAȘ IOANA XB Biologie Ceclan Maria
2 CANTOR ALEXANDRU-HORAȚIU XA Matematică Fodor Monica
3 CENAN LUANA-SARA IXD Istorie Topârceanu Lucia
4 FAUR UCU-MIHAI IXC Istorie Topârceanu Lucia
5 LĂCUSTEANU DIANA XIID Logică şi Argumentare Felezeu Viorica
6 LIȘCAN RAREȘ CĂTĂLIN XA Informatică Miron Florin, Pop Daniela
7 LUPEA MIHAELA XIC Concursul de Matematică Aplicată “Adolf Haimovici” Simona Simonca
8 MORNEA RĂZVAN VIOREL XID Sociologie Felezeu Viorica
9 MUREȘAN ANDREEA-MARIA VI Cocursul național Terra - mica olimpiada de geografie Iosof Gabriela
10 NAGY KINGA XIID Sociologie Felezeu Viorica
11 PETHO ROBERT-ISTVAN XIB Biologie Mînican Ligia
12 PETHO ROBERT-ISTVAN XI B Ştiinţele Pământului Minican Ligia, Petrovai Dorina, Iosof Gabriela, Georgescu Dumitru
13 PREDA ANDREI CONSTANTIN XIA Informatică Miron Florin, Pop Daniela
14 PREDUȚ ALICE-ȘTEFANIA VIII Limba română Miron Laura
15 RUS OANA XIB Biologie Mînican Ligia
16 SUCIU ANDRADA-LUCIANA XD Limba engleză Incze Daniela
17 ȚIGĂNILĂ ADELA-ANDREEA XIB International Conference of Young Scientists Georgescu Dumitru, Mînican Ligia
18 TODEA CODRUȚA XID Istorie Topârceanu Lucia

Felicitări tuturor celor care, sub o formă sau alta, au contribuit la aceste rezultate: elevilor pentru efortul depus, profesorilor pentru dăruire şi pricepere, părinţilor şi comunităţii locale pentru susţinere!

Mult succes în etapele următoare ale competițiilor școlare!

Director,
Prof. Alexandra-Maria Zamfir
Director adjunct,
Prof. dr. Dumitru Georgescu