Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

02
Sat, Jul
101 New Articles

Olivia Simon este marea câştigătoare a secţiunii “Sunet şi culoare” - gimnaziu în cadrul proiectului Mozart

Diverse
Tools
Typography

La fel ca în ediţiile precedente şi în ediţia din acest an (a opta) în cadrul Proiectului Interdisciplinar Regional Mozart (CAER 2016, nr. 539) şi-a găsit loc secţiunea “Sunet şi culoare” dedicată elevilor de gimnaziu, ediţie coordonată de cadrele didactice Maria Ienei şi Cristina Feneşan.

Desfăşurată la Şcoala Gimnazială “Ioan Opriş” din Turda secţiuna a beneficiat de sprijinul profesoarei Raluca Sas, avându-i ca evaluatori (“juraţi”) pe profesor Gheorghe Roşa, profesor Rodica Nuţu, profesor Adrian Ţop şi profesor Alin Bâlcu.

În afară de marele premiu al secţiunii - acordat elevei Olivia Simon (clasa a VIII-a) - juriul format din cele patru cadre didactice aminte mai sus a avut o sarcină relativ dificilă (aşa cum reiese din datele prezentate mai jos): au avut de stabilit clasamentele primelor poziţii în funcţie de anii de studiu ai elevilor participanţi, clasamente care - aşa cum au fost ele prezentate inclusiv pe site-ul proiectmozart.ro - sunt următoarele:

Clasa a V-a

  • Premiul I – Olga Cojan
  • Premiul I – Jasmina Feneşan
  • Premiul I – Diana Demeni
  • Premiul II – Tania Petrache
  • Premiul III – Xenia Perşa
  • Premiul III – Tudor Gherasim
  • Menţiune – Claudia Foia
  • Menţiune – Darius Baciu
  • Menţiune – Georgiana Mureşan

Clasa a VI-a

  • Premiul I – Maria Corşeu
  • Premiul I – Loriana Apahidean
  • Premiul II – Ionuţ Borza
  • Premiul III – Robert Stoica
  • Premiul III – Diana Şandru
  • Premiul III – Diana Cipăian
  • Menţiune – Marta Bozdog
  • Menţiune – Iulia Boloş
  • Menţiune – Alexia Şuteu

Clasa a VII-a

  • Premiul I – Andreea Sorina Burz
  • Premiul I – Ariana Rac
  • Premiul I – Adela Moldovan
  • Premiul I – Anamaria Rusu
  • Premiul II – Elena Klaubert
  • Premiul II – Maria Clara Nosztrai
  • Premiul III – Sabina Bîrdea
  • Menţiune – Teodora Ienei
  • Menţiune – Anita Rus

Clasa a VIII-a

  • Premiul I – Irina Bozdog
  • Premiul I – Iulia Chifor
  • Premiul II – Andreea Bulgăr
  • Premiul II – Ioana Dan
  • Premiul II – Larisa Faur
  • Premiul III – Maria Gruian
  • Menţiune – Cristina Busuioc
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS